Konsultacje psychologiczne online

W wielu przypadkach nawet pojedyncze rozmowy ze specjalistą pomagają w szerszym spojrzeniu na trudne sytuacje i w znalezieniu wielu alternatywnych rozwiązań. Dlatego konsultacje psychologiczne online dla wielu osób są cennym wsparciem w codziennych problemach, a ze względu na ich większą dostępność cieszą się rosnącym zainteresowaniem — zarówno w formie spotkań prowadzonych tylko przez internet, jak i naprzemiennie ze stacjonarnymi wizytami. Projekt Psycholoshka powstał z myślą o tym, aby zapewnić wszystkim klientom możliwość skorzystania z pomocy psychologa, niezależnie od miejsca zamieszkania czy ograniczeń ruchowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

Na czym polegają konsultacje psychologiczne online?

Pojedyncze sesje z psychologiem są często mylone z regularną terapią, mimo że są to formy wsparcia, które różnią się czasem trwania, przebiegiem i założeniami. Konsultacje psychologiczne online to rozmowy ze specjalistą, które trwają zwykle 50-60 minut i odbywają się za pośrednictwem internetu, umożliwiając kontakt z drugą osobą bez wychodzenia z domu. Takie spotkania najczęściej mają formę wideorozmowy, a do uczestnictwa wystarczy laptop, tablet lub telefon z dostępem do internetu. Z tego powodu jest to forma pomocy szczególnie komfortowa dla osób, które z różnych przyczyn mają ograniczony dostęp do gabinetów lub preferują sesje w domowym zaciszu ze względu na większe poczucie bezpieczeństwa czy dyskrecji. 

Kiedy warto zdecydować się na konsultacje z psychologiem online?

Doraźne rozmowy ze specjalistą są cennym wsparciem w wielu trudnych sytuacjach. Jeśli zmagasz się z dużym stresem, ciężkim do rozwiązania konfliktem, życiowymi zmianami czy innymi wymagającymi problemami, konsultacja z psychologiem online dostarczy Ci narzędzi do lepszego zrozumienia swoich emocji i znalezienia optymalnych rozwiązań. Tego typu pomoc psychologiczna pozwala nabrać dystansu do stresujących spraw i spojrzeć na nie z innej perspektywy. Z tego typu spotkań korzystają osoby, które:

  • doświadczają trudności w pracy, na uczelni,
  • przechodzą przez ważne życiowe zmiany, takie jak przeprowadzka, rozwód, utrata pracy czy żałoba,
  • chcą znaleźć rozwiązanie w różnych konfliktach lub poprawić jakość relacji z innymi osobami,
  • potrzebują doraźnego wsparcia w podjęciu istotnych decyzji.

Co więcej, konsultacje psychologiczne online mogą pomóc w zdecydowaniu o rozpoczęciu regularnej terapii. Podczas rozmowy z psychologiem ocenisz, czy czujesz się swobodnie i czy jest to forma wsparcia, której potrzebujesz. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, możesz liczyć na otwartą konwersację w przyjaznej atmosferze. Specjalista wysłucha Cię i przedstawi mechanizmy, które pomogą Ci w lepszym zrozumieniu swoich emocji i w efekcie w podjęciu odpowiednich decyzji. Warto pamiętać, że konsultacje psychologiczne online nie polegają na przedstawianiu gotowych rozwiązań — w trakcie wizyty poznasz narzędzia, które mogą trwale podnieść jakość Twojego codziennego życia.

Jak umówić się na konsultację psychologiczną online?

Nasza strona Psycholoshka pozwala na sprawne zapisanie się na pierwszą wizytę. Za pomocą kalendarza łatwo znajdziesz odpowiedni dzień i godzinę. Zapewniamy również możliwość umówienia się na konsultacje psychologiczne online skoncentrowane na danym problemie. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z trudną sytuacją, czy chcesz omówić bieżące problemy i lepiej zrozumieć swoje emocje, nasz psycholog udzieli Ci niezbędnego wsparcia. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi terminami i do wyboru daty spotkania, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.