Terapia psychologiczna online

Możliwość konsultacji internetowych ze specjalistą to duże ułatwienie dla osób z mniejszych miejscowości i dla tych, które ze względu na ograniczenia ruchowe nie mogą korzystać z wizyt stacjonarnych. Terapia psychologiczna online zapewnia równie dobre efekty, co ta prowadzona w formie stacjonarnej. Jej skuteczność w największym stopniu zależy od wiedzy i doświadczenia psychologa, a także od otwartości i szczerości klienta. Projekt Psycholoshka to miejsce, w którym możesz porozmawiać o wszystkich swoich problemach i kryzysach w swobodny sposób, zyskując pewność, że druga osoba Cię wysłucha i udzieli niezbędnego wsparcia. Na czym polegają spotkania online i kto może się na nie zdecydować?

Czym jest terapia psychologiczna online?

Wizyty prowadzone w formie zdalnej niczym nie różnią się od stacjonarnych konsultacji — oprócz miejsca, w którym się odbywają. Dla wielu osób możliwość rozmowy z psychologiem w domowym zaciszu, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, to większy komfort i bezpieczeństwo. Do takich spotkań nie potrzebujesz również specjalistycznego sprzętu — wystarczy komputer, telefon lub tablet z kamerką i sprawnym podłączeniem do internetu. Z kolei do zalet terapii psychologicznej online można między innymi zaliczyć:

  • dostępność — możliwość rozmowy z psychologiem z dowolnego miejsca, nie tylko z domu, ale również w czasie wyjazdów,
  • elastyczność — na stronie Psycholoshka łatwo umówisz się na spotkanie z psychologiem w dogodnym dla Ciebie terminie, a wszystkie szczegóły ustalisz online, o dowolnej porze,
  • prywatność i komfort — brak stresu związanego z dojazdami, spóźnieniami i poczekalniami,
  • oszczędność czasu i pieniędzy — nie musisz tracić dodatkowych godzin na dojazd do gabinetu.
  • Wspomniane korzyści sprawiają, że terapia z psychologiem online ma wielu zwolenników, którzy dostrzegają jej pozytywne efekty. W projekcie Psycholoshka jesteśmy otwarci na rozmowy z klientami, którzy zmagają się z różnymi trudnościami. Prowadzone przez nas spotkania skupiają się zarówno na omawianiu bieżących spraw, jak i na analizie przeszłych wydarzeń, które bardzo często mają wpływ na podejmowane obecnie decyzje.

  Kto może skorzystać z terapii psychologicznej online?

  Nie istnieją żadne odgórne wytyczne, które wskazują, kto może zdecydować się na rozpoczęcie psychoterapii. Jeśli czujesz potrzebę rozmowy ze specjalistą lub zmagasz się z różnymi chorobami na tle psychicznym, wsparcie specjalisty pomoże Ci w lepszym zrozumieniu mechanizmów, które mają wpływ na podejmowane przez Ciebie decyzje. Terapia psychologiczna online na stronie Psycholoshka jest skierowana do dorosłych osób w wieku od 18 do 60 lat na różnym etapie ich życia. Oferujemy profesjonalne wsparcie osobom, które walczą z nałogami, doświadczają współuzależnienia (na przykład są Dorosłymi Dziećmi Alkoholików lub Dorosłymi Dziećmi z Rodziny Dysfunkcyjnej) lub poszukują psychoterapii w trakcie leczenia farmakologicznego.

  Czym kierować się przy wyborze terapii psychologicznej online?

  Skuteczność spotkań z psychologiem w dużej mierze zależy od otwartości w komunikacji. Z tego powodu warto wybrać specjalistę, przy którym poczujesz się wysłuchany i zrozumiany, a także otrzymasz wsparcie. W projekcie Psycholoshka prowadzimy profesjonalne terapie psychologiczne online, które są dopasowane do potrzeb każdego klienta. Współpracujemy z doświadczonymi psychologami, którzy stale rozwijają swoje kompetencje i zapewniają bezpieczną, komfortową atmosferę podczas spotkań. Szczera rozmowa ze specjalistą to często najważniejszy krok do zmiany i podniesienia komfortu swojego życia. Jeśli chcesz umówić się na pierwszą konsultację, w kalendarzu na naszej stronie znajdziesz wszystkie dostępne terminy.